loading...

Острів-коса Джарилгач


Острів-коса Джарилгач

Острів-коса Джарилгач, що у перекладі з тюркської мови означає «обпалені дерева», розташований у Каркінітській затоці Чорного моря. Покриваючи площу в 56 квадратних кілометрів, він є найбільшим островом в Україні та Чорному морі взагалі.

Клімат на острові помірно континентальний, характерний для українського степу, проте пом’якшений морем, що робить його ідеальним для відпочинку. Цікавою памяткою на острові є Джарилгацький маяк, спроектований самим Гюставом Ейфелем.

Джарилгач багатий на лиманні озера, тут їх близько 200. Він відомий своїми лікувальними грязями та солоними озерами, вода в яких має високий вміст йоду та брому. Навіть повітря тут насичене сполуками цих елементів та озоном. 

Острів Джарилгач недаремно приваблює туристів і любителів екзотики. Простягаючись на 42 км зі сходу на захід він неначе спеціально створений для цікавих подорожей.

Туристичні маршрути

Флора та фауна

Живий світ острова складають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний та сірий, лисиці, вони можуть переходити на острів по кризі чи по косі.

Серед мешканців моря варто відзначити кам’яну та трав’яну креветки та два десятки видiв крабiв. Часто можна побачити навіть дельфiна бiлобокого, чорноморську афалiну, а також морську свиню. Справжньою цінністю тутешніх вод є осетровi риби – стерлядь та севрюга. А біля прісних водойм можна зустріти болотну черепаху.

Острів також є домом для таких червонокнижних рослини, як ковила днiпровська, меч-трава болотяна та золотоборідник цикадовий.

Живий світ острова складають олені, лані, муфлони, дикі кабани, зайці земляний та сірий, лисиці, вони можуть переходити на острів по кризі чи по косі. Окрім цього, Джарилгач – місце гніздування перелітних птахів – лебедів, качок, гусей тощо – в зимові сезони їх тут збирається понад 150 тисяч.

Маяк

Однією з візитних карток острова є старий маяк, якому вже понад 100 років. Встановили його в 1902 р. за проектом удного з учнів Ейфеля. Якщо піднятися нагору, відкриється дивовижної краси панорама на зарослу маслинами піщану косу, що заглиблюється море.

Риболовля

Вздовж північної частини острова водиться безліч дрібної риби і креветки, у великій кількості мідії і краби. З іншого його боку - відкрите море, де на цілком доступних глибинах можна ловити великого бичка, пеленгаса і камбалу.

Джарилгацький національний природний парк

На території острова з 2009 року знаходиться Джарилгацький національний природний парк. Його діяльність спрямована на охорону природних об’єктів, що розташовані на 10 000 гектарах землі, разом з 2469 гектарами акваторії Джарилгацької затоки.

На території парку створені умови для туризму – тут є наметове містечко, дозволене рибальство.

Контактна інформація

АДМІНІСТРАЦІЯ ПАРКУ:
Директор Шульга Світлана Миколаївна
Начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду Коваленко Віталій Михайлович
Начальник відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою Святослав Володимирович Гаврилюк   

АДРЕСА:
75700, Херсонська обл., м. Скадовськ
вул. Володарського, буд.3
КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ: (05537) 5 - 25 - 80
тел-факс: 5 - 37 - 34

E-mail: dgarilgath@ukr.net

Ми хочемо зробити світ кращим для життя. Ваш подарунок сьогодні допоможе нам нагодувати тварин заповідника, дати їм лікування та догляд, якого вони потребують.

Асканія-НоваНазадОлешківські піскиДалі